Pasivní domy


Pasivní domy 2011

Pondělí, 10. leden, 2011

F53.jpg

V dnešní době již není pojem "pasivní dům" takovou neznámou, jak tomu bylo před několika lety. Řada pasivních domů se již zdárně zrealizovala a díky stále větší propagaci tohoto způsobu stavění se řada investorů rozhodne pro stavu pasivního domu. Správně navržený pasivní dům dle potřeb investora je tou nejlepší investicí do budoucna. Režijní náklady na provoz pasivního domu činí cca 10 % z režijních nákladů na provoz běžného "nepasivního" domu a vnitřní prostředí pasivního domu je pobytově mnohem příjemnější z hlediska rovnoměrnosti teplot v domě. Řízené větrání s rekuperací tepla zajišťuje neustálý přívod čerstvého vzduchu do obytných místností, v zimě topí a v létě příjemně chladí.

F50.jpg

Díky soustavě filtrů je vzduch upravován a zbavován nečistot a alergenů. Stále rostoucí ceny energií a v nemalé míře též zodpovědný přístup lidí k životnímu prostředí je hybnou silou rozvoje realizací pasivních domů.

F51.jpg

Je pochopitelné, že pro laika může být pojem "pasivní dům" obestřen rouškou tajemna a právě pro tyto investory nabízí naše společnost bezplatnou poradenskou činnost v oblasti projektové přípravy a realizace staveb pasivních domů.

F52.jpg

Neváhejte nás kdykoli kontaktovat e-mailem nebo telefonicky.

Rádi Vás též uvítáme v našem ateliéru, kde Vám poskytneme věškeré potřební informace o pasivních domech a na vystavených vzorcích uvidíte prvky, ze kterých se tyto pasivní domy staví.